Szak megnevezése: mérnökinformatikus (Computer Science Engineering)
Képzési terület: informatika
A képzés nyelve: magyar
Képzési forma: nappali
Képzési szint: mesterképzés (MSc)
Képzési idő: 4 félév (1125 óraszám)
Végzettségi szint és a szakképzettség oklevélben szereplő megjelölése
- végzettségi szint: mester- (magister, master; rövidítve: MSc-) fokozat
- szakképzettség: okleveles mérnökinformatikus
- a szakképzettség angol nyelvű megjelölése: Computer Science Engineer
A képzés célja:
A képzés célja olyan mérnökök képzése, akik az informatika szakterületéhez kapcsolódó természettudományos és specifikus műszaki ismeretek magas szintű elsajátítását követően képesek új informatikai rendszerek és eszközök tervezésére, informatikai rendszerek fejlesztésére és integrálására, az informatikai célú kutatási-fejlesztési feladatok ellátására, koordinálására, tanulmányaik PhD képzés keretében való folytatására.
A mérnökinformatikus mesterképzés elsősorban az interdiszciplinaritásra épít. Az interdiszciplináris tudományok alapját az informatikai tudományok jelentik, előretörésük világszerte a mérnökinformatikai diszciplínák megfelelő ötvözésével valósult meg. A mérnökinformatikus mesterképzés során az Alba Regia Műszaki Karon három dinamikusan fejlődő specializációt kínálunk hallgatóinak, amely ötvözi az ipar által kért gyakorlatorientáltságot, de ugyanakkor kutatás-fejlesztési szempontból is kellő elméleti tudással ruházzák fel a képzést elvégző hallgatókat.
Specializációk:
- Geoinformatika
- Gyártástámogató adatelemzés
- Mobile application and game development (angol nyelven)
A Geoinformatika specializáció célja olyan mérnökök képzése, akik természettudományos, matematikai, informatikai alap- és gyakorlati ismeretekre alapozva értelmezni tudják a földrajzi helyhez kapcsolódó térbeli jelenségeket, folyamatokat és helyhez kötött információkat. Alkalmasak problémamegoldó, tervezési, fejlesztési, üzemeltetési, irányítási és tanácsadói feladatok ellátására geoinformatikai rendszerek, döntéstámogató rendszerek és szakértői rendszerek területén.
A Gyártástámogató adatelemzés specializáció célja olyan informatikai szakemberek képzése, akik képesek különféle adattípusok és komplex adathalmazok megértésére, kezelésére, a bennük rejlő kapcsolatok felismerésére, következtetések levonására, valamint a valós világ modellezésére. Ez a terület egyre fontosabb szerepet kap napjainkban, hiszen az adat alapú megoldások egyre elterjedtebbek az ipari folyamatok területein is, beleértve a fejlesztést, gyártást, karbantartást.
A Mobile application and game development specializáció a számítógépes játékok területe mellett a tudományos kutatásban, az oktatásban és az iparban nyújt hasznos ismereteket a szoftverfejlesztők számára. A számítógépes játékipar és a mobilalkalmazások az informatika kulcsfontosságú ágazatai. A játékfejlesztésben használt grafikai megoldások, a VR-eszközök és szoftvermegoldások, a kiterjesztett valóság eszközei és elemei, a mesterséges intelligencia elemei és eszközei az ipar 4.0 koncepcióval kapcsolatos ipari megoldások részét képezik, amelyeket egyre szélesebb körben használnak az ipari tervezés és fejlesztés során, valamint az adatvizualizációban.
A Geoinformatika specializáció felelőse: Dr. habil. Jancsó Tamás (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.)
A Gyártástámogató adatelemzés specializáció felelőse: Piglerné Dr. habil. Lakner Rozália (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.)
A Mobile application and game development specializáció felelőse: Dr. habil. Hajnal Éva (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.)
A képzés fő területei:
Természettudományos alapismeretek: 21 kredit
Gazdasági és humán ismeretek: 10 kredit
Szakmai törzsanyag: 28 kredit
Differenciált szakmai ismeretek: 25 kredit
Szabadon választható tárgyak: 6 kredit
Diplomamunka: 30 kredit
Összesen: 120 kredit
Szakmai gyakorlat:
A szakmai gyakorlat legalább 6 hétig tartó (240 igazolt munkaórát tartalmazó) gyakorlat.
Idegen nyelvi követelmények (az oklevél kiállításához):
Az oklevél kiadásának feltétele: a mesterfokozat megszerzéséhez bármilyen olyan élő idegen nyelvből, amelyen az informatikának tudományos szakirodalma van, államilag elismert, középfokú (B2), komplex típusú nyelvvizsga vagy azzal egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél szükséges.
A duális képzésben részt vevőknek minden szorgalmi időszakot vállalati gyakorlat követ.
Ha van kérdésed a szakkal kapcsolatban, további információk:
Piglerné Dr. habil Lakner Rozália, e-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát., telefon: +36 30 132 7498
A felvételi tudnivalókról itt tájékozódhat.
Tagozat |
Képzési program |
Tantervi táblázat |
Érvényes |
nappali F tanterv (magyar nyelvű képzés) |
2023.09.01-től |
||
nappali E tanterv (magyar nyelvű képzés) |
2023.02.01-től |