Iparvállalati Műszaki szakközgazdász/menedzser Jelentkezési határidő: 2021.02.15.

Felvételihez hasznos tájékoztató videók

Közel 200 millió forintból újult meg az Alba Regia Műszaki Kar internetes hálózata és számítógépparkja

Az új technológiákhoz értő
    szakemberekre mindig szükség lesz

Robottechnikai központ jött létre Székesfehérváron

2020-ban is indul a geoinformatikai
    szakmérnök képzés a GEO-n

Üzleti információmenedzsment szakmérnök
    és szakember képzés

Hallgatóink véleménye a duális képzésről

20150910 ibm

A Master the Mainframe verseny egy nemzetközi verseny, ami WW szinten 10 éve zajlik, és jelenleg több mint 30 országban tartják. A lényege, hogy egyetemi diákok mérik össze Mainframe / enterprise computing tudásukat különböző szinteken, és versengenek ajándékokért (baseball sapkától indulva akár egy tabletig). Fődíj egy new yorki út lesz a Mainframe Champoinshipre.

Magyarország eddig nem vett részt a versenyben, és idén Csehországgal és Szlovákiával együtt indulunk a versenyen.

Miért jó ez nekünk?

Úgy gondoljuk, hogy bővíteni kell a Mainframe tudással rendelkező diákok körét, mert ennek igenis van értelme, jövője, és kevés az ilyen szaktudással rendelkező friss diplomás. A legjobbaknak a végén az IBM akár állásajánlatot is adhat.

A versenynek 3 állomása van - a 2ik lépcsőre lépés csak az első rész tökéletes megoldása után lehetséges

1) Nem igényel mainframe tudást! Egyszerű instrukciókat követve akárki nekikezdhet. Ezt egy átlagos, nem technikai beállítottságú diák is meg tudja csinálni. Itt a 3 országban összesen az első 250 megoldott (100%) feladatot beküldő diák kap ajándékcsomagot (sapka, bögre, kulacs...)

2) Egy kicsivel több szaktudást igényel, több utánanézést, utánaolvasást a témakörben. Ennek elvégzése után az első 10 diák kap ajándékcsomagot (USB memory stick, bluetooth speaker, bluetooth headset...)

3) Ezt már a tényleg nagyon techi tudással rendelkezők tudják megoldani, sok utánaolvasást, Redbook lapozgatást igényel. Díj az első 5  megoldónak 1-1 iPad2 Air tablet.
A legjobban teljesítők utazást nyernek a 2016 tavaszán New York-ban tartandó vilgbajnokságra!

Kövessétek a Facebook oldalunkat: https://www.facebook.com/masterthemainframehun
IBM oldal: http://www.ibm.com/systems/z/masterthemainframe

IN ENGLISH:

You might have heard about the MASTER THE MAINFRAME contest. It's an IBM initiative, a serious contest within university and college students to gain more knowledge about enterprise computing as well as to win wonderful prizes (IBM merchandise, awesome gadgets, iPad2 Air tablets)

Top winners of the region contests will be invited to participate in the 2016 World Championship in New York!

This fall for the first time everin CEE we are announcing the contest in Hungary, Slovakia and Czech Republic.

The contest is organized within the 3 countries as 1 region, therefore the prices & winners' announcement will also be merged together.

The contest consists of 3 part from the beginners up to the top-top experts.....WANT TO KNOW MORE? - Visit these sites below:

• Official MTM website HERE
  • Facebook site HERE

If you have any questions, feel free to contact Gabor Heim - Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Pályázati portál

Széchenyi 2020 pályázati portál