GISDay logo 2014 webAz Óbudai Egyetem Alba Regia M?szaki Kara a Térinformatika Napja rendezvény alkalmából szeretettel várja mindazon tanárok és diákok jelentkezését, akik érdekl?dnek a térinformatika iránt, és szeretnék megtudni mi is a térinformatika, milyen változásokat hozhat a világ életében.

1987 óta a National Geographic Society kezdeményezésére a világ sok országában egyszerre ugyanazon a napon tartják meg ezt a rendezvényt, melyre az idei évben november 19-én kerül sor.

Minden helyszín más és más, a térinformatikához kapcsolódó programot kínál az érdekl?d?knek. A tavalyi év sikerén felbuzdulva, intézetünk újra felhívást tett közzé "Mérd meg, mutasd meg!" címmel. A versenyen középiskolás csapatok mutatják be pályam?veiket, melyet térinformatikával foglalkozó cégek értékelnek és díjaznak.

Térinformatika Napja webhely