MFTTT 32017. május 23-án tartotta a Magyar Földmérési, Térképészeti- és Távérzékelési Társaság közgyűlését, amelyen a társaság előző évre vonatkozó beszámolói és aktuális ügyeinek megbeszélése mellett sor került a Lázár deák emlékérem átadására.

2017. május 23-án tartotta a Magyar Földmérési, Térképészeti- és Távérzékelési Társaság közgyűlését, amelyen a társaság előző évre vonatkozó beszámolói és aktuális ügyeinek megbeszélése mellett sor került a Lázár deák emlékérem átadására. A korábbi felterjesztés és szavazás alapján idén a díjat Dr. Busics György egyetemi docens, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar Geoinformatikai Intézetének igazgatója kapta. Dr. Ádám József akadémikus, a BME egyetemi tanára, az MFTTT elnöke az átadást megelőzően ismertette Busics György szakmai életútját a szombathelyi szakközépiskolai évektől a szakmai utánpótlás érdekében a felsőoktatásban és a szakmai közéletben végzett tevékenységéig, amellyel hozzájárult a szakterület fejlődéséhez és kiérdemelte a díj odaítélését.

Gratulálunk és további sok sikert kívánunk!