margo 2012

egyetemi docens
Óbudai Egyetem, Alba Regia Műszaki Kar
Geoinformatikai Intézet
8000 Székesfehérvár, Pirosalma u. 1-3. I. 110.
Tel: +36 22 200 456

Tudományos fokozat:

• a mezőgazdasági tudomány kandidátusa

Végzettség:

• okleveles üzemszervező agrármérnök

Tantárgyak:

• Fotointerpretácó és Távérzékelés
  • Távérzékelés
  • Földhasználati menedzsment
  • Űr- és légifelvételek alkalmazása
  • Távérzékelés (szakirányú továbbképzés)

Kutatási témák:

• Erodált területek humusztartalom és reflektancia összefüggésének vizsgálata.
  • Távérzékelés alkalmazása talajveszteség becslésében.
  • Távérzékelés alkalmazása a foszfor meghatározására az erózió függvényében.
  • Távérzékelési módszerek alkalmazása az erózió veszélyeztetettség felmérésében.

Válogatott publikációk:

• Wojtaszek Malgorzata: Az eródált területek vizsgálata légifényképezéssel. A talaj fényvisszverő képessége a humuszállapot függvényében. A Kertészeti és Élelmiszeripari Egyetem Kiadványai. A "Lippay János" tudományos ülésszak előadásai. Környezettudomány, Területi Talajvédelmi Szekció. Budapest, 1992. november 4-5:309-312. o.
  • Wojtaszek Malgorzata-Zillinyi Vilmos: Soil humus dependent reflectance measurment on areas domaged by erosion. News Letter. Technikal University of Budapest.1993.11.1:27-36.o.
  • Wojtaszek Malgorzata - Márkus Béla: Talajerózió becslése. Vízügyi Közlemények. 1993. 2:192-200. o.
  • Wojtaszek Malgorzata-Márkus Béla: Estimation of soil erosion using USLE and applying ARC/INFO and remote sensing. News Letter. Technikal University of Budapest.1993. 11.4:28-36. o.
  • Wojtaszek Malgorzata: Eródált területek humusztartalom és reflektancia összefüggésének vizsgálata, távérzékelés alkalmazása talajveszteség becslésében. Kandidátusi értekezés. Budapest, 1993.
  • Verőné Wojtaszek Malgorzata-Zillinyi Vilmos: Eródált talajok humuszállapot és reflektancia összefüggésének vizsgálata. Erdészeti és Faipari Tudományos Közlemények. 1994-1995: 40-41. évfolyam: 15-26. o.
  • Verőné Wojtaszek Malgorzata: Távérzékelés alkalmazása talajerózió becslésében. Agrakémia és Talajtan. 1996. 45. No.1-2: 31-44
  • Verőné Wojtaszek Malgorzata - Engler Péter: A távérzékelés oktatása a főiskolán. VII. FÖLDFOTO Szeminárium. 1997. március 12-13:
  • Verőné Wojtaszek Malgorzata: Földhasználati menedzsment. Távoktatási jegyzet.

Székesfehérvár. 1997.

• Verőné Wojtaszek Magorzata: Távérzékelés alkalmazása a foszfor mozgásának

meghatározására az erózió függvényében. Székesfehérvár. 1997. SE FFFK 25 éves.
     Előadás.

• Verőné Wojtaszek Magorzata - Balázsik Valéria: Erodált területek foszformennyisége és reflektancia összefüggésének vizsgálata, távérzékelés alkalmazása a foszfor meghatározására az erózió függvényében. Kutatási jelentés. Székesfehérvár. 1997.
  • Verőné Wojtaszek Malgorzata - et al.: Erdősítendő területek kijelölése erózió veszélyeztetettség alapján a balatoni vízgyűjtőben távérzékelési módszerekkel. Kutatási jelentés. Székesfehérvár. 1997.
  • Távérzékelés. Jegyzetet. 2006. (Lektorálás alatt)

Egyéb tevékenységek:

• a MTA Geodéziai Tudományos Bizottság a Térinformatikai Albizottságának tagja